Úprava PDF súborov zadarmo

Torrentové stránky pre rok 2018
9. januára 2018
Čudo Game Division 25. 3. 2018
26. marca 2018
Torrentové stránky pre rok 2018
9. januára 2018
Čudo Game Division 25. 3. 2018
26. marca 2018
PDF (Portable Document Format) sa za posledné roky stal štandardom v komunikácií, či už sa jedná o zmluvy v spoločnostiach alebo grafické podklady pre tlač napr. na vizitky. Málokto vie, že PDF vytvorila spoločnosť Adobe Systems Incorporated a väčšina z vás určite pozná aj ich produkt Adobe Acrobat Pro, ktorý vie PDF súbory vytvárať a upravovať, no pre bežného smrteľníka a dokonca aj pre niektoré menšie spoločnosti je tento produkt naozaj drahý. Na otváranie PDF súborov už nič špeciálne nepotrebujeme, nakoľko ho vedia otvoriť aj samotné internetové prehliadače a k dispozícii je naozaj obrovské množstvo utilít a jednou z takých je aj Adobe Acrobat Reader, ktorý PDF súbory otvorí asi najkorektnejšie.

Ak však potrebujete PDF súbor upraviť, narazíte na problém, nakoľko je na trhu naozaj málo zadarmo dostupných aplikácií, ktoré vám umožnia PDF súbory upravovať a ukladať bez rôznych obmedzení (pridanie vodoznaku a pod.). V zozname sa pozrieme na tie najlepšie z nich, ktoré mám aj otestované. Nájdete tu aj online služby, ale tie by som pri citlivých údajoch nevyužíval. Naozaj v tomto zozname nehľadajte služby, ktoré nevedia narábať s už existujúcim textom v PDF súbore, alebo majú len obmedzené funkcie. Osobne používam Adobe Acrobat Pro, ale z tých zadarmo dostupných určite odporúčam hneď prvú voľbu v tomto kratučkom zozname.

Na úpravu jednoduchších PDF súborov môžete použiť Microsoft Word od verzie 2013.

Úprava PDF zadarmo

PDF-XChange Editor
Podľa mňa jeden z najlepších, používam ho aj ja. Väčšina funkcií je zadarmo, vkladanie a úprava textu sú samozrejmosť, vkladanie grafických elementov tak isto. Z platených funkcií spomeniem interaktívne prvky, OCR a digitálny podpis. Ak použijete nejakú z platených funkcií, bude aplikovaný vodoznak.


Sejda PDF Editor
Online služba s naozaj slušnými možnosťami úpravy PDF súborov, ktorá podporuje aj podpis. Má však aj obmedzenia... môžete upraviť len tri DPF súbory za hodinu, súbor musí mať menej ako 200 strán a nesmie byť väčšie ako 50 MB. Služba bude stačiť aj náročnejším.


Inkscape
Je to vlastne grafický program, ktorý vie otvoriť aj súbory PDF a upravovať ich v plnom rozsahu grafickej aplikácie. Problém môže nastať, ak má PDF súbor viac ako jednu stranu... to si užijete. Pre začiatočníkov je táto voľba absolútne nevhodná.


PDFescape
Aplikácia dostupná zadarmo vám dovolí konvertovať hocijaký dokument na PDF (čo sa môže hodiť – nájdete ju tu). Online prostredie povolí vytvoriť nový súbor do 25 strán v ktorom môžete vytvárať aj jednoduché formuláre. Nevie upravovať už existujúci text v PDF!


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.