Čudo Herné Správy 3

Čudo Správy 5
18. októbra 2016
Správa diskových oddielov zadarmo
29. októbra 2016
Čudo Správy 5
18. októbra 2016
Správa diskových oddielov zadarmo
29. októbra 2016
Watch Dogs 2 + Zodiac Killer si môžete predobjednať na EšteLacnejšie.sk:
PC Verzia hry Watch Dogs 2 CZ + Zodiac Killer DLC
PS4 Verzia hry Watch Dogs 2 CZ + Zodiac Killer DLC
XONE Verzia hry Watch Dogs 2 CZ + Zodiac Killer DLC
Na eštelacnejšie.sk nájdete aj Gold a Limitovanú edíciu hry Watch Dogs 2 pre všetky dostupné platformy.

Na budúci rok sa môžu majitelia PS4 a XONE tešiť na pokračovanie westernovej sandbox akcie s názvom Red Dead Redemption 2. V utorok 18. októbra to oznámil samotný Rockstar. Podľa traileru zatiaľ nezistíme nič, teda okrem grafickej stránky, ktorá sa mi zdá byť až moc dobrá na dnešné konzoly, a som zvedavý, či sa do vydania neudeje nejaký ten downgrade, však to už poznáme. Vydanie je ohlásené na jeseň budúceho roka (takže hra reálne vyjde v marci 2018). PC verzia zatiaľ ohlásená nebola a možno ani nebude, ale fanúšikovia série už spisujú petíciu za vydanie Red Dead Redepmtion 2 aj pre PC. Prvý diel si budete môcť na PC zahrať vďaka službe PS Now.

Už od roku 2009 sa fanúšikovia akčných adventúr tešia na hru The Last Guardian a podľa najnovších informácií, priamo od Jun Yoshina je hra gold, čiže pripravená na lisovanie a digitálnu distribúciu. Problém môže byť v tom, že to oznámil na Twittery a príspevok už stihol aj vymazať. Dúfajme teda, že tretí počin Fumito Ueda už čoskoro uzrie svetlo sveta, presnejšie už 7. decembra.

Hovorí vám niečo meno Brian Bloom? Dobre, no skúsime to inak, čo tak B. J. Blaskowicz, hlavná postava hry Wolfenstein. Brian Bloom je dabérom B. J-eja a čo je najpodstatnejšie, potvrdil práce a aj názov nového Wolfa, aj keď sme ho už všetci dávno vedeli, Wolfenstein: New Colossus.

Blizzard konečne pridal hlasový rozhovor do aplikácie Battle.net, takže už nemusíme používať TeamSpeak a iné programy tretích strán. Stačí si vytvoriť miestnosť a pozvať kamoša do chatu.

Na budúci mesiac, konkrétne na 15. novembra je naplánované vydanie Watch Dogs 2 a Ubisoft uvoľnil oficiálne požiadavky pre PC verziu a nie sú nejaké závratné. Hru na minimálnych detailoch rozbeháte aj na lacnejších mašinách s naozaj už staršou GTX660 alebo Radeon HD 7870, no pokiaľ si chcete užiť vizuál, budete potrebovať grafiku aspoň za 300 € a bavíme sa o GTX 1060 a Radeon R9 290. Kompletné požiadavky ste už stihli prezrieť na obrazovke. Ak si hru preobjednáte, tak ako bonus dostanete špeciálnu misiu s názvom Zodiac Killer.

United Front Games je Vancouverské štúdio, ktoré stojí za hrou Sleeping Dogs no a viac hier už od tohto štúdia pravdepodobne neuvidíme, pretože bolo náhle zatvorené. Poslednou hrou, ktorú dúfam dokončia, aj keď už asi pod inou značkou, je unikátna 3 na 3 multiplayerová mlátička Smash + Grab, ktorá je na Steam dostupná ako Early Access (skorí prístup ešte pred vydaním hry), hru ale medzičasom sťahujú z predaja.

Hardcore FPS/RPG s MMO prvkami Escape from Tarkov od Battle state Games, odohrávajúca sa v Rusku okolo roku 2028 dostala veľkú aktualizáciu, ktorá zlepší celkový vizuál hry a nehovorím len o textúrach postáv, zbraní a iných objektov. Pridaná bola PBR funkcia (physical based rendering), ktorá sa stará napr. o to, ako sa svetlo odráža od materiálov, čím sa vykreslí krajšia prirodzenejšia scéna. Pridané boli aj ambientné svetlá, vylepšená bola obloha, plný denný a nočný cyklus atď. Ja osobne sa neviem dočkať.

Moba od Epic Games s názvom Paragon, ktorú si môžete zadarmo zahrať v rámci beta testovania sa rozrástla o ďalšiu postavu. Countes, ktorá bude v hre dostupná od 25. októbra, je upírka a nenápadne sa podobá Rayne z hry BloodRayne.

Vydanie tretieho pokračovania hernej série Sniper: Ghost Warrior bolo z dôvodu optimalizácie odložené na 4. apríla 2017. Marek Tymiňsky, predseda CI Games dúfa, že im fanúšikovia túto zmenu prepáčia.

Podľa internetového obchodu ZilionGames.com sa 28. februára 2017 dostane do predaja remastrovaná verzia hry Crach Bandicoot! Remaster bude exkluzivitou pre majiteľov Playtation 4 a dostanú sa k prvým trom hrám zo série, čiže pôvodný Crash Bandicoot, Crash Bandicoot: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot: Warped, ale to už bolo oznámené na tohtoročnej E3. Activision sa k tomu zatiaľ nevyjadrili.

Posledná herná epizóda prvej série Hitmana nás zavedie na ostrov Hokkaidó (Hokaido je aj druh tekvice), mňam, a môžeme sa tešiť na kombináciu tradičnej japonskej kultúry a vyspelých technológií. Epizóda bude dostupná od 31. novembra.

S virtuálnou realitou sa to celkom rozbieha a hier pre túto platformu stále pribúda a to bol impulz pre šikovných podnikateľov na to, aby vytvorili niečo, čo z našich zemí už dávno vymizlo, herne, presnejšie VR herne. Minimálne si virtuálnu realitu môžete vyskúšať, V Čechách a na Slovensku ich už zopár nájdete. Na Slovensku sa cena pohybuje niekde pri 40 € za hodinu, v Čechách je to okolo 2000 korún za hodinu.

To, že sa v sérii Call Of Duty objavujú rôzny svetoznámy ľudia už nikoho neprekvapí, no posledný úlovok do pripravovaného pokračovania Infinite Warfare prekvapil nejdeného fanúšika. Do tímu sa pridal pretekár formule 1, Lewis Hamilton. Akú úlohu bude v hre zohrávať zatiaľ známe nie je. Čo ale vieme je, že hlavného antagonistu bude hrať Kit Harington, Jon Snow z Game Of Thrones.

Nintendo ohlásilo novú konzolu Nintendo Switch. Oproti ostatným konzolám je to naozaj unikátne zariadenie, pretože kombinuje normálnu konzolu s handheldom. Switch je vlastne tablet, na ktorý viete pripojiť ovládacie časti nazvané Joy-Con. Dokovacia stanica bude slúžiť na nabíjanie a pripojenie k televízoru, takže po zapojení Switchu do stanice máte plnohodnotnú konzolu, ku ktorej sa vedia pripojiť až štyria hráči naraz. Zariadenie je naplánované na marec 2017 a jediné čo ohľadom hardvéru vieme je to, že GPU je Tegra od Nvidie, čo je dosť výkonné GPU na rozbehanie Unreal 4 engine. Switch nebude kompatibilný s hrami s predošlých konzol, ale bude podporovať figúrky Amiibo.

Americká herecká asociácia začala štrajk, ktorý je orientovaný na herný dabing a kaskadérov. Asociácia chce zaistiť moderne zmluvy aj v oblasti herného priemyslu, zamerané na bezpečnosť , menšie stresy a hlavne primerané ohodnotenie. Týka sa to firiem ako EA, Activision, Insomniac Games, Take 2 atď.

Hre Shadow Warriror 2 sa darí a tvorcovia hry, poľské štúdio Flying Wild Hog sa teší zo štvornásobne vyššieho predaja oproti vydaniu originálneho reštartu z roku 2013.

Staršia správa, ale stojí za to, v Číne môžete na vysokej škole študovať e-sport. No nie je to len hraní hier, učiť sa budete ekonomiku, marketing a samozrejme herný priemysel ako taký. Po vyštudovaní sa môžete stať profesionálnym e-sport hráčom, trénerom, analytikom, účtovníkom atď. Celkom fajn odbor.