Správa diskových oddielov zadarmo

Čudo Herné Správy 3
22. októbra 2016
Čudo 5. 11. 2016
6. novembra 2016
Čudo Herné Správy 3
22. októbra 2016
Čudo 5. 11. 2016
6. novembra 2016
V dnešnom zozname nájdete programy, ktoré vám pomôžu s delením disku na viac oddielov (partícií) a vedia toho oveľa viac. Už v samotnom Windows existuje aplikácia (Disk management/Správa diskov), ktorá vám umožní rozdeliť disk na niekoľko častí a urobiť tak môžete aj pri inštalácii operačného systému. Veľa používateľov však túto Windows aplikáciu nepoužíva, pretože im neponúka toľko možností a grafické rozhranie, ako aplikácia tretej strany a na tie zadarmo dostupné sa pozrieme v dnešnom zozname. Všetky programy v zozname vedia vytvárať, formátovať, mazať, kopírovať a konvertovať diskové oddiely a pokiaľ to bude inak, určite to spomeniem v popise k programu.

Správa diskových oddielov zadarmo

EaseUS Partition Master Free
Podporuje aj EXT2 a EXT3 súborový systém. Vie pracovať s GPT diskovými oddielmi a prenesie operačný systém z normálneho disku na SSD a podporuje disky až do veľkosti 4 TB. Jedna z najlepších volieb v tomto zozname.


AOMEI Partition Assistant
Vhodné pre začiatočníkov, pretože sa nepýta veľa otázok a spraví, čo treba. Vie spájať a deliť už vytvorené partície. Podporuje disky do veľkosti 2 TB.


Mini Tool Partition Wizard
Jeden z najlepších v tomto zozname. Vie pracovať s partíciou, na ktorej beží operačný systém a vie ju priamo za chodu operačného systému zmenšiť, alebo zväčšiť. K dispozícii je aj režim na ochranu údajov na disku pri zmene diskového oddielu v prípade vypnutia elektriny a pod.


GParted Disk Partition
Open Source bootovacie CD/USB kľúč Gnome Parted, s ktorým môžete opraviť poškodený oddiel disku. Samozrejmosťou sú všetky ostatné akcie s partíciami.


Paragon Partition Manager
Je to prakticky základná aplikácia Windowsu na správu diskov v pre niekoho krajšom používateľskom rozhraní.


Active@ Partition Manager
Aj v tomto prípade sa jedná o základnú aplikáciu Windowsu na správu diskov v krajšom používateľskom rozhraní s možnosťou asistencie zo strany programu (wizard).


PartitionGuru Free
Iba pri tomto programe som sa stretol so slovíčkom RAID, čiže ho môžete vyskúšať aj na obnovenie partícií na diskoch zapojených v RAIDe. Ponúka aj bezpečné mazanie, klonovanie a kopírovanie diskových oddielov. Podpora MBR a GPT je samozrejmosť.


Macrorit Disk Partition Expert Free
Ďalšia výborná voľba pre prácu s diskovými oddielmi. Macrorit Disk Partition Expert Free ponúka veľa funkcií a medzi nimi nájdete aj kontrolu povrchu disku a bezpečné mazanie partície.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik.com from Icomoon