Automatické zálohovanie súborov

Zoznam internetových prehliadačov
29. augusta 2016
Napaľovací program zadarmo
5. septembra 2016
Zoznam internetových prehliadačov
29. augusta 2016
Napaľovací program zadarmo
5. septembra 2016
Zálohovanie súborov je v dnešnej dobe kritickým elementom každého používateľa, či už sa jedná prácu alebo zábavu. Častokrát sa stretnem s tým, že si používateľ robil, no niekedy ju spravil raz za 3 dni, niekedy raz za týždeň a pod. Navyše je veľmi prácne zálohovať niekoľko stovák súborov a samozrejme súborov pribúda. Pokiaľ máte rovnaký problém, stačí ak máte nejaké zálohovacie médium (ideálny je externý harddisk (pevný disk)) a program, ktorý sa postará o to, aby nakopíroval všetko na správne miesto a v správny čas a dnes sa na takéto programy pozrieme. Väčšina z nich vie vytvoriť inkrementálnu (prírastkovú) zálohu, ktorá pri prvom spustení zazálohuje všetky súbory zo zdrojovej jednotky na zálohovaciu jednotku a potom už len pridáva tie, ktoré buď pribudli, alebo sa zmenili. Tento typ zálohy šetrí čas a prostriedky (v neposlednom rade aj hlavy diskov). Navyše si zálohovanie môžete naplánovať a stačí nechať zapnutý počítač a zálohovací program sa postará o to, aby ste mali svoju zálohu súborov aktuálnu a poprípade vypne počítač. Pracujeme na videu, v ktorom sa na dva alebo tri programy pozrieme a nastavíme zálohovanie krok za krokom, tak nás sledujte. Tu sú sľúbené zadarmo dostupné zálohovacie programy. Určite vyskúšajte aspoň dva až tri programy, pretože zálohovania údajov je zodpovedná práca a o nič nechcete prísť, preto si nájdite nástroj, ktorý vám sadne ako uliaty.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky odkazy vedú mimo tejto stránky, odkazy som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to, čo odklikávate.

Automatické zálohovanie súborov

BackUp Maker
Má funkcie, ktoré nenájdete ani v niektorých platených riešeniach. Výborný a jednoduchý program. Má všetky funkcie, ktoré od programu na zálohovanie očakávate a aj niečo naviac.


EaseUS Todo Backup
Vie premigrovať operašný systém z disku na disk, napr. z HDD na SSD, podporuje všetky druhy zálohovania, môžete zálohovať disky až do veľkosti 16 TB. Radím ho k tomu najlepšiemu, čo je zadarmo dostupné.


Comodo Backup
Vie zálohovať prakticky na všetko, podporuje inkrementálnu, diferenciálnu a celú zálohu. Má aj veľa pokročilých funkcií, ktoré majú iba platené riešenia. Zálohu vie aj zašifrovať a podporuje aj príkazový riadok.


AOMEI Backupper Standard

Zálohuje partície, celé disky a samozrejme aj súbory. Je to jeden z najlepších programov v tomto zozname.


FBackup
Zadarmo aj pre komerčné účely. Podporuje rôzne profily zálohovania a samozrejmosťou je podpora rôznych druhov zálohovania súborov. Tak isto je to výborná voľba.


Personal Backup
Strohé používateľské rozhranie,ale namakané funkcie. Pre začiatočníkov tento program neodporúčam, no pokročilí si ho obľúbia.


Yadis! Backup
Malá utilitka, ktorá vie zálohovať a obnovovať súbory, nič viac, nič menej. Na veľké zálohy by som siahol po niečom lepšom.


Everyday Auto Backup
Malá utilitka na zálohovanie, ktorá podporuje aj online uložiská ako Dropbox a viete si nastaviť čas zálohovania. Väčšine postačujúca.


HDClone
Veľmi orezaná verzia a pokiaľ chcete tento program používať dlhšiu dobu, určite by ste mali zvážiť nákup PRO verzie, alebo skúsiť iné programy z tohto zoznamu.


Macrium Reflect Free
Podporuje len zálohy do imidžu, čiže nevie kopírovať samostatné súbory. K dispozícii je aj Windows PE.


Paragon Backup & Recovery 14 Free
Prijemný, modrený a prehľadný vzhľad aplikácie. Zálohuje len do imidžu, má v sebe aj plánovač a vie pracovať s partíciami (formátovať, vytvárať a pod.).


Areca Backup
Open Source riešenie, ktoré v pohode zvláda aj náročnejšie zálohovacie procesy. Vie zálohovať aj na FTP no nemá plánovač zálohovania.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik.com from SimpleIcon