Napaľovací program zadarmo

Automatické zálohovanie súborov
3. septembra 2016
Čudo Správy 1
19. septembra 2016
Automatické zálohovanie súborov
3. septembra 2016
Čudo Správy 1
19. septembra 2016
S príchodom ultrabookov, tabletov a iných zariadení mizne, kedysi veľmi obľúbená a rozšírená forma prenosu súborov, napaľovanie kompaktných diskov CD, DVD, HD DVD, Blu-Ray a HVD (optické média) a je nahradená rýchlejšími, bezpečnejšími a kompaktnejšími spôsobmi a médiami ako je USB disk, USB kľúč, rôzne SD karty a pod. No aj v dnešných dobách príde potreba na vypálenie nejakého napr. bootovacieho CD a pokiaľ nemáte správne nástroje, môže to byť celkom slušný zabijak času a hlavne nervov. Navyše je to pomerne efektívny spôsob, ako dlhodobo zálohovať/skladovať údaje (samozrejme si nekupujte tie najlacnejšie DVDčka, ktoré uvidíte a skladujte ich v obaloch, aby ste predišli poškodeniu odrazových plôch). DVDčka sa aj v dnešnej dobe veľmi často používajú na zálohovanie dokumentov (v domácnostiach hlavne fotky atď.) a preto vám dnes ponúkame napaľovacie programy, ktoré sú dostupné zadarmo. Windows a OS X majú v sebe funkcie na napálenie CD/DVD.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky odkazy vedú mimo tejto stránky, odkazy som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to, čo odklikávate.

Napaľovací program zadarmo pre Windows

AnyBurn
Príjemný a ľahko použiteľný napaľovací program. Vie "naripovať" aj audio CD do rôznych formátov a má aj funkciu na vytvorenie bootovacieho USB. Aktualizácie sú pomerne časté.


Ashampoo Burning Studio FREE
Výborný napaľovací program od známej firmy Ashampoo, ktorý má zaujímavý moderný vzhľad a vie napálliť aj dvoj-vrstvové Blue-Ray disky.


CDBurnerXP
Na spustenie tejto stálice medzi zadarmo dostupnými napaľovacími programami potrebuje .NET Framework. Pokiaľ vám to nevadí, získate naozaj vynikajúci nástroj na napaľovanie CD a DVD. Vie napaľovať a vytvárať ISO imidže.


BurnAware Free

Podľa mňa ten najlepší program na napaľovanie, ktorý je v tomto zozname. Vie prakticky všetko a čo všetky ostatné a má príjemné a prehľadné používateľské rozhranie.


ImgBurn
Už podľa názvu je jasné, že sa bude jednať o napaľovanie imidžov (obrazov diskov), no vie napáliť aj súbory priamo na CD a DVD.


DeepBurner Free
Vie všetko, čo aj ostatné napaľovacie programy, no má podporu len CD a DVD. Vie pracovať s ISO imidžmi (obrazmi diskov) a mmôžete si nadizajnovať aj vlastný obal pre vaše CD/DVD.


True Burner
Jednoduché používateľské prostredie a podpora Blue-Ray diskov. Nevie pracovať s obrazmi diskov. Ak hľadáte iba-napaľovací program, určite vás nesklame.


Napaľovací program zadarmo pre Linux

K3B
Linuxákom netreba predstavovať. Je to najpoužívanejší napaľovací program pre Linux OS.


Brasero
Pre operačné systémy, ktoré disponujú knižnicami Gnome. Výborný a jednoduchý nástroj.


X-CD-Roast
Ďalší výborný program, ktorý vie viac ako len napaľovať CD a DVD. Za vyskúšanie určite stojí.


GnomeBaker

Posledná verzia vyšla v roku 2013, no je stále hojne používaný. Vyžaduje Gnome knižnice.


Napaľovací program zadarmo pre OS X

Burn
Jednoduché používateľské rozhranie a pre OS X je to asi to najlepšie.


Disco
Vývoj skončil v roku 2011 a aj napriek tomu je to veľmi obľúbený nástroj na napaľovanie.


Disk Burner
Veľmi jednoduchý napaľovací program, ktorý môže byť zaujímavou alternatívou pre vstavaný napaľovací program v OS X.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik.com from Icomoon