Alternatívy pre Google Play Store (Obchod Play), kde získate platené aplikácie zadarmo

AlphaBay vypnuté...
AlphaBay vypnuté vďaka policajnej razii. Zakladateľ webu spáchal samovraždu vo väzení.
16. júla 2017
Čo je to ping?
19. augusta 2017
AlphaBay vypnuté...
AlphaBay vypnuté vďaka policajnej razii. Zakladateľ webu spáchal samovraždu vo väzení.
16. júla 2017
Čo je to ping?
19. augusta 2017
Každý používateľ mobilného operačného systému Android dôverne pozná Obchod Play (alebo Google Play alebo Obchod alebo Play Store), z ktorého má možnosť si stiahnuť naozaj veľa aplikácií. Poniektoré sú zadarmo, iné zadarmo s reklamou, niektoré fungujú len po určitý čas, kde sa po určitom čase vypnú niektoré funkcie aplikácie, za ktoré musíte zaplatiť a nakoniec tu máme plne platené aplikácie (hry a programy). Momentálne sa na Obchode Play nachádza zhruba 60 % zadarmo dostupných aplikácií a 40 % platených. V tomto článku nájdete odkazy na alternatívne Obchody, v ktorých sa nachádzajú aj platené aplikácie úplne zadarmo. Jedná sa samostatné aplikácie pre Android, čiže si stiahnete .apk súbor, ktorý si nainštalujete.

Ak chcete nainštalovať nejaký z týchto obchodov (ako .apk), alebo inú aplikáciu, ktorá sa nenachádza na Obchode Play (je asi logické, že Google nebude podporovať niekoho, kto sa im varechuje do biznisu, takže tieto aplikácie na Obchode Play nenájdete), tak v nastaveniach telefónu povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov (Nastavenia – Bezpečnosť – Povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov).

Určite odporúčam, aby ste si nainštalovali aspoň základný antivírusový systém (AVL, AVAST, Kaspersky Free atď.), nakoľko nikdy neviete, či sa niekto nerozhodol do aplikácií pribaliť aj nejaký ten malware (ransomware).

Tento článok nemá nijakým spôsobom podporovať pirátenie na mobilných, či iných zariadeniach a slúži len na rozšírenie si obzorov (edukačné účely), že aj niečo takéto „veci“ existujú. Všetky akcie, ktoré vykonáte, vykonávate len a len na vašu zodpovednosť, čiže ak stratíte údaje, poškodíte si zariadenie alebo hocičo iné... nás za to neviňte. Odporúčame, aby ste si aplikácie sťahovali len z Google Obchodu Play. Pokiaľ neviete, čo robíte, radšej to ani neriešte.

Platené aplikácie pre Android zadarmo

Blackmart
Jedná sa o jeden z najväčších „obchodov“, ktorý vám povolí sťahovať aj platené aplikácie bez nutnosti prihlásenia sa do Google účtu. Aplikácie môžete jednoducho vyhľadávať a rovno cez rozhranie inštalovať, čiže všetko funguje presne tak ako na normálnom Obchode Play. Dizajn aplikácie je jednoduchší, no plne funkčný a hlavne ultra-jednoduchý. K dispozícii je aj filter, kde si môžete vybrať, či zobrazovať len platené aplikácie. Ak s niečím začať, tak je to Blackmarket.


1Mobile Market
Na novších verziách Androidu (Android 7.1) mi niektoré funkcie nefungovali správne, no každopádne stojí za pozornosť. Niektoré aplikácie mi prišli ako podvrh, ale nešiel som tam aj plnohodnotné a funkčné platené appky (vyššie som spomínal, že by bolo vhodné mať aj nejaký Antivírusový systém). Dizajn aplikácie je naozaj slušný a neskúsený používateľ by možno ani nezistil rozdiel medzi 1Mobile Market a Obchodom Play. Fungujú tu kategórie a pod., aplikácie sú do Obchodu vkladané ručne. Obchod 1Mobile Market by ale potreboval menšiu aktualizáciu. V aplikácií nájdete aj reklamu.


Mobogenie Market
Ďalší výborne spracovaný „Obchod“, kde nájdete platené a aj zadarmo dostupné programy/knihy/hudbu/videá v naozaj slušivom grafickom kabáte. Funkcia zálohovanie obsahu telefónu je tiež implementovaná, ale bol by som opatrný. Autori pochádzajú z Indie a je to asi najaktualizovanejšia aplikácia z tohto zoznamu. K dispozícii je aj verzia pre PC, ktorá ma ďalšie funkcie ako je napr. rootovanie telefónu (Android 5) a pod.


GetAPK Market
Ďalšia aplikácia, ktorá zvláda stiahnuť aj platené aplikácie zadarmo. Tu sa dostávame už do trošku „sparťanského“ dizajnu, ale aspoň to umocní „zážitok“ z toho, že robíte veci „inak“. Aplikácie neinštaluje .apk napriamo, ale len stiahne súbor, ktorý si potom musíte nainštalovať, čo je podľa mňa asi hlavná výhoda, nakoľko môžete .apk stiahnuť v počítači a potom si ho kedykoľvek prenesiete.


4Shared
Asi jediná legálna aplikácia z tohto zoznamu :D , nakoľko sa nejdená o priamo „Obchod“, ale o cloudovú službu/uložisko, kde súbory nahrávajú samotný používatelia. Problémom môže byť extrémne veľa súborov, pretože na uložisko nie sú nahrávané len Android aplikácie, ale aj kopa iného obsahu. Pres spustenie aplikácie je nutný 4Shared účet a na výber máte medzi Free a Pro (bez reklamy) verziou. Sťahujte z oficiálnych zdrojov (Obchod Play).


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik.com from Icomoon