AlphaBay vypnuté vďaka policajnej razii. Zakladateľ webu spáchal samovraždu vo väzení.

Ako vystavovanie sa modrému svetlu pôsobí na váš mozog a telo
8. júla 2017
Alternatívy pre Google Play Store (Obchod Play), kde získate platené aplikácie zadarmo
22. júla 2017
Ako vystavovanie sa modrému svetlu pôsobí na váš mozog a telo
8. júla 2017
Alternatívy pre Google Play Store (Obchod Play), kde získate platené aplikácie zadarmo
22. júla 2017

AlphaBay vypnuté vďaka policajnej razii. Zakladateľ webu spáchal samovraždu vo väzení.

Čo je Dark Web? (klikaj tu)

Aj takýto môže byť internet... AlphaBay bol jeden z najväčších Dark Web trhoviska kde sa predávali drogy, zbrane a iný nelegálny tovar, ktorý záhadne na začiatku tohto mesiaca zmizol. Bez hocijakého vysvetlenia adminov.

4. júla bola stránka z ničoho nič vypnutá, čo zanechalo veľa zákazníkov vystrašených, pretože tam platili veľké sumy v Bitcoinoch. Niektorí zákazníci si dokonca mysleli, že ich administrátori stránky chcú okradnúť.

Na základe informácií z webu Wall Street Journal, zmizla stránka Alphabay hneď po zásahu štátnych orgánov z USA, kanady a Thajska, ktoré medzi sebou spolupracovali na raziách a zatknutí Alexandra Cazesa, ktorý bol preukázateľne označený ako jeden z operátorov AlphaBay.

Citujem „ľudí, ktorí sú dôverne známi danej problematiky“, tvrdia, že Cazes, obyvateľ Kanady bol zatknutý v Thajsku a zobratý do väzby v Bangkoku už 5. júla, rovnaký deň, ako Kanadská polícia vykonala dve razie v rezidenciách v Quebecu, Kanada.

26 ročný Kanaďan čakal na prevoz do USA keď ho strážmajstri našli visieť v cele, čo potvrdili aj Chiang Rai Times. Cazes sa obesil na uteráku, ktorý bol v cele. V Thajsku žil takmer 8 rokov a počas zatýkania boli zabavené aj 4 autá značky Lamborghini a tri domy v celkovej hodnote okolo 11,7 milióna dolárov. AlphaBay, ktoré bolo pomenované aj „Nový Silk Road“ bolo začiatkom tohto roka hacknuté, pričom sa na verejnosť dostalo okolo 200 000 súkromných správ od niekoľkých používateľov/zákazníkov.

Po zmiznutí webu/trhoviska Silk Road sa stal AlphaBay lídrom medzi trhoviskami na Dark Webe, ktoré predávalo nezákonný tovar ako boli zbrane, drogy, ukradnuté kreditné karty, vírusy a pod.

Na rozdiel od „Evolution“ (ďalšie Dark Web trhovisko), ktoré zmizlo zo dňa na deň a okradlo svojich zákazníkov o milióny dolárov v Bitcoinoch bol AlphaBay zatvorený orgánmi činnými v trestnom konaní, čím ho postihol rovnaký osud ako Silk Road. Silk Road bolo zatvorené v roku 2013, po razii na ich serveri a zatknutí zakladateľa Rossa Williama Ulbrichta, ktorý bol odsúdený na život vo väzení. Pri tejto razii boli zaistené Bitcoiny v hodnote 33,6 milióna dolárov (cena v roku 2013, dnes by bola vyššia) a tieto Bitcoiny potom boli rozpredávané na aukciách.

Bitcoin je internetová open-source peňažná mena, ktorou je možné platiť prostredníctvom úplne decentralizovanej P2P siete. Hlavnou unikátnosťou Bitcoinu je jeho plná decentralizácia, je navrhnutá tak, aby nikto, vrátane autorov, skupín alebo vlád, nemohol menu nijako ovplyvňovať, falšovať, zabavovať účty, kontrolovať peňažné toky alebo spôsobovať infláciu. V sieti neexistuje žiadny centrálny bod, ani nikto, kto by mohol o sieti rozhodovať. Bitcoin je deflačná mena. Celkové množstvo peňazí je konečné a je dopredu známe, a jeho uvoľňovanie do obehu je definované iba matematickými zákonmi. V sieti prebiehajú platby za minimálne alebo žiadne náklady. // -Wikipedia