Nástroje na zistenie parametrov vášho PC

Nahrávanie obrazovky
4. augusta 2016
Kancelársky balík zadarmo
10. augusta 2016
Nahrávanie obrazovky
4. augusta 2016
Kancelársky balík zadarmo
10. augusta 2016
Určite sa nejeden z vás stretol s otázkou „Aký máš počítač?“ a vy ste nevedeli odpovedať, pretože vám napadali veci ako pekný, výkonný a pod., alebo len rozhorčene poviete „neviem“. Väčšina sa pýta na hardvérové vybavenie, čiže „železo“, čo je ukryté pod šasi vášho notebooku, alebo v PC skrinke. Niektorí z vás vedia hneď z prvej povedať, koľko má RAM, aký má procesor/grafikú kartu ale pokiaľ príde dotaz ako „Daj mi presný model matičnej/základnej dosky“, tak to už také rýchle nebude a práve pre takéto prípady tu máme programy, ktoré vám o vašom systéme povedia úplne všetko a čo je najlepšie, sú zadarmo.

V zozname nájdete len programy pre operačný systém Microsoft Windows, pretože Linux má na zistenie informácií o počítači príkazy do terminálu a OS X sa inštaluje len na špecifický hardvér, ktorý je podpísaný firmou Apple a špecifikácia je k dispozícii.

Vyberal som iba programy, ktoré majú podporu aj v tomto roku a preto tu nenájdete nástroje ako Everest Home, PC Wizard 2012 a pod. a ani žiadne dema či skúšobné verzie.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky linky vedú mimo tejto stránky, linky som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to čo odklikávate.

Programy na zistenie informácií o počítači

Speccy
Nástroj od tvorcou programov ako Defraggler a CCleaner. Pekný, čistý design a získate všetky potrebné informácie o vašom počítači.


HWiNFO
Veľmi dobrý nástroj s príjemným dizajnom.


System Explorer
Príjemné používateľské rozhranie, veľmi slušné informácie o vašom počítači a operačnom systéme a naozaj veľa grafov.


System Spec
Netreba inštalovať a o počítači zistíte všetko čo potrebujete.


MiTeC System Information X
Malý program, ktorý netreba ani inštalovať. Funguje podľa očakávaní. Určite stojí za vyskúšanie.


SIV - System Information Viewer
Výborný aj keď na prvý pohľad neituitívny program, treba sa v ňom trošku rozpozerať a o svojom počítači a operačnom systéme zistíte úplne všeko.


CPU-Z
Zameraný hlavne na informácie o procesore.


GPU-Z
Zameraný hlavne na informácie o grafickej karte.


PCI-Z
Zameraný hlavne na informácie o všetkom, čo múžete zapojiť do PCI, PCIe slotov.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik from www.flaticon.com