Kancelársky balík zadarmo

Nástroje na zistenie parametrov vášho PC
5. augusta 2016
Úprava digitálnych zvukových súborov zadarmo
Úprava digitálnych zvukových súborov zadarmo
11. augusta 2016
Nástroje na zistenie parametrov vášho PC
5. augusta 2016
Úprava digitálnych zvukových súborov zadarmo
Úprava digitálnych zvukových súborov zadarmo
11. augusta 2016
Všetci určite poznáte programy ako Word a Excel, no ako sami dobre viete, tieto programy sú platené a nie každý má na to, aby si ich mohol dovoliť kúpiť, alebo ich jednoducho nechce platiť, pretože nevyužije ich možnosti, nakoľko kancelársky balík použije raz za mesiac. Pokiaľ nepotrebujete to najlepšie, čo trh ponúka a tým Microsoft Office určite je, tak tú máme aj alternatívy, ktoré výborne zaskočia za spomínaný kancelársky balík a sú dostupné zadarmo. Samozrejmosťou je aj kompatibilita s dokumentami, ktoré boli vytvorené v balíku Microsoft Office, čiže ak nepoužívate pokročilé funkcie plateného balíka (rôzne makrá a pod.), zadarmo dostupné kancelárske balíky si jednoducho užijete. Nehovoriac o tom, že aj štátne inštitúcie rôznych krajín (aj Slovensko) prechádzajú na OpenSource riešenia, aby sami ušetrili nejaké tie peniažky. Tu už je spomínaný zoznam tých absolútne najlepších zadarmo dostupných kancelársky balíkov.

Vyberal som iba programy, ktoré majú podporu aj v tomto roku. ThinkFreeOffice už dlho nedostal žiadnu aktualizáciu, IBM Lotus Symphony zanikol a Caligra (predtým KOffice) je ešte v plienkach, podporuje len KDE systémy.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky linky vedú mimo tejto stránky, linky som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to čo odklikávate.

Zadarmo dostupné kancelárske balíky

LibreOffice
Forktnutý OpenOffice od tvorcou OpenOffice, ktorý neboli spokojný so zmerovaním spomínaného projektu. Vynikajúca voľba! Plná podpora slovenského jazyka. Dostupný pre Linux, OS X a Windows.


Apache OpenOffice
Kedysi synonymum slov "alternatíva za Microsoft Office" si svoje miesto na trhu pevne drží s viac ako 160 miliónmi stiahnutí. Plná podpora slovenského jazyka. Tak isto vynikajúca voľba. Dostupný pre Linux, OS X a Windows.


SoftMaker FreeOffice
Podpora slovenského jazyka, veľmi slušná kompatibilita s dokumentami vytvorenými v Microsoft Office. Dostupný pre Linux, Windows a Android.


WPS Office 2016 Free edition
Príjemný design pripomínajúci terajšie používateľské prostredie Microsoft Office (Windows verzia). Dostupný pre Linux, Windows, iOS a Android. K dispozícii je aj platená verzia. Čiastočná podpora slovenského jazyka.


SSuite Office
Berte to skôr ako informáciu, že aj takéto niečo existuje. Vyššie spomenuté programy sú oveľa kvalitnejšie.


Online zadarmo dostupné kancelárske balíky

Office Online
Produkt od Microsoftu, ktorý vám ponúkne veľmi základné funkcie z kancelárskeho balíka Microsoft Office. Na používanie je potrebné založenie Microsoft konta. Veľmi dobrá podpora slovenského jazyka.


Google Docs
Plná integrácia so všetkými službami od Google. Veľa ľudí pracuje len v tomto online kancelárskom balíku, pretože je postačujúci na základnú prácu. Na používanie je potrebné Google konto. Veľmi dobrá podpora slovenského jazyka


ZOHO Office
Snaha o vytvorenie podpobných nástrojov ako má Microsoft alebo Google. Z používateľského hľadiska je to veľmi dobrá služba, no jediným problémom je, že slovenčina nie je podporovaná a najbližším nám podporovaným jazykom je čeština. Na používanie je potrebné založenie ZOHO konta.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik from www.flaticon.com