Keylogger, program na sledovanie aktivity používateľa

Game Division 29. 7. 2018 (Záznam relácie)
31. júla 2018
Výsledky testov antivírusových riešení AV-Test.org (apríl 2019)
3. júna 2019
Game Division 29. 7. 2018 (Záznam relácie)
31. júla 2018
Výsledky testov antivírusových riešení AV-Test.org (apríl 2019)
3. júna 2019
Čo je keylogger? Je to forma programu, ktorá zachytáva všetky stlačenia klávesnice a ukladá ich do súboru pre neskoršie použitie. Nové typy keyloggerov ukladajú aj prechodnú pamäť (keď niečo kopírujete a pod. (napr. za pomoci kláves crtl+c/ctrl+x)), vedia robiť screenshoty (snímku) obrazovky, ako aj ukladať bežiace procesy v počítači a názvy otvorených okien, čiže všetko, čo by ste potrebovali, ak by ste chceli o niekom vedieť, čo v počítači robí (ak si zaplatíte, budú vám tieto informácie chodiť pravidelne na mail alebo budú nahrávané na vami zvolené ftp).
Čo získate tým, že niekomu nainštalujete keylogger do počítača? Získate prakticky všetko, heslá, komunikáciu, históriu internetového prehliadača... však si to dokážete predstaviť aj sami, len sa zamyslite kde všade a čo píšete. Výborne sa hodia na monitorovanie vášho dieťaťa alebo nevernej ženy/muža, len musíte vedieť, čo robíte a musíte si byť vedomý aj toho, že je to zásah do súkromia a z toho už môžu byť vyvodené aj právne následky, ktoré pre Vás nemusia dopadnúť najlepšie. Každopádne ich použitie necháme na vás a ako vždy, nie sme zodpovedný za žiadnu ujmu, ktorú používaním týchto programov spôsobíte, či už sebe alebo niekomu inému. Ak chcete keylogger používať na sledovanie vašich zamestnancov, musíte ich o tom informovať.
Pri inštalácii keyloggeru dávajte pozor, čo odklikávate, nakoľko sa jedná o špehovací program, vyvoláva sa špeciálnou kombináciou kláves a v procesoch je skrytý. Väčšina antivírusových riešení ho identifikuje ako keylogger (nečakané, že?) a okamžite ho zmaže, preto je pred tým, ako sa pustíte do sledovania, potrebných niekoľko opatrení (napr. vytvoriť výnimku v antivírusovom programe, alebo ho vypnúť úplne).

Z popisu je vám asi jasné, čo keylogger robí, preto si odpustím popis každého jedného. Môj osobný favorit je Best Free Keylogger, ktorý mám aj zakúpený.

Najlepšie zadarmo dostupné keyloggery

A sledovanie môže začať, ale naozaj... OPATRNE!
Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.