Je AppUmbrella a AppUcoin podvod?

výhody hrania videohier
Výhody hrania videohier
1. januára 2020
Výsledky testov antivírusových riešení AV-Test.org (december 2019)
27. januára 2020
výhody hrania videohier
Výhody hrania videohier
1. januára 2020
Výsledky testov antivírusových riešení AV-Test.org (december 2019)
27. januára 2020
Aktualizácia 19. 3. 2020
Je mi to ľúto, no ani po dlhšom čase (cca 50 dní) mi spoločnosť APP. UMBRELLA, a.s. nedokázala poslať veci, ktoré by očistili značku a nejakým spôsobom vrhli pozitívne svetlo na túto "wannabe" kryptomenu. Jediné, čo som obdržal je výpis schránkovej firmy v Estónsku, ktorú si viete kúpiť za cca 2500 €. Potom už ostalo ticho. Každopádne ešte pripomeniem, že spoločnosť APP. UMBRELLA, a.s. má v popise živnosti položky "podnikání, pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, správa vlastního majetku, výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona", čiže nič o kryptomenách, burzách a trhoch... na to asi mala slúžiť Estónska spoločnosť FirstFree CryptoMarket OÜ, ktorá bola založená 29. 8. 2019, no nemá takmer žiadnu spojitosť s APP. UMBRELLA, a.s., teda okrem spoločného majiteľa. Nikoho týmto nechceme odrádzať od investovania do tejto "kryptomeny", ale pod váhou argumentov z aj profesionálnych investičných kruhov, by som si dával veľký pozor.

Ako bonus som našiel aj ich starú stránku z roku 2017, ale všetci mi tvrdili, že spoločnosť začala až v rokoch 2018/2019...
Klikaj sem
Výpis obchodné registra

Ešte jeden bonmot... samozrejme som tieto veci riešil aj s právnikom a poradcami v bankovom a nebankovom sektore, no a tí mi povedali, že na takúto internú burzu nepotrebujú povolenie, je to len o ľuďoch, či im veria alebo nie, no mne tvrdili, že majú všetky potrebné povolenia, to mi tiež trošku koliduje. Navyše sa mne osobne nepáči ani fungovanie transparentného účtu, ale to som popísal nižšie...

Veľmi sa obávam, že to celé skončí ako už dokonaná "kryptomena" OneCoin... video si pozrite tu, treba anglický jazyk.
Úprava 30. 1. 2020: Vďaka tomuto článku som mal možnosť sa porozprávať s jedným z vysokopostavených ľudí zo spoločnosti AppUmbrella a asi po hodine a pol sme sa dohodli na nejakých krokoch, ktoré by mali spoločnosť AppUmbrella a projekt AppUcoin predstaviť tak, ako naozaj pracuje a čo ponúka, nakoľko je tu vážne podozrenie na záškodnícku činnosť zo strany "motivatórov" s nižším IQ a bývalých zamestnancov WSM. Ako ma určite poznáte, platí prezumpcia neviny a je teda rad na spoločnosti AppUmbrella, no som rád, že sme zahájili diskusiu a my im priestor určite dáme.
Nedávno sa mi v okruhu mojich známych objavili entity, ktoré mi začali ponúkať rôzne kryptomeny a tokeny a neviem čo všetko a najvytrvalejší boli tí s produktom od českej akciovej spoločnosti AppUmbrella (ďalej len AU). Kúpil som si teda ich produkt za cca 27 € a až potom som začal vlastne pátrať, čo som si to vlastne zakúpil. Každopádne som sa dňa 21. 1. 2020 zúčastnil prezentácie AU, pozvali ma tam agenti, ktorí veselo predávajú tento produkt a dúfali, že po mojom negatívnom prístupe (k nemu sa dostaneme) k ich ponukám, zmením svoj názor... potom mi tvrdili, že ma tam nevolali...

No, dorazil som na prednášku v Hoteli Turiec, kde vládla pokľudná „investorská“ atmosféra a ja ako jediný som tam šiel s presvedčením, že je to úplná hovadina. Začala prezentácia (niečo podobné ako toto, len s novšími produktami ako Cryptopacket a potom to samozrejme pokračuje ako nábor Agentov, ktorí budú kryptomenu za odmenu predávať a šíriť, to ale na web nedajú) a ja som sa cítil ako v sekte, a prednášajúci ani poriadne nebol pripravený na to, čo ide vlastne prezentovať. Ako vždy, tam bol ešte nejaký „zadák“, ktorý prikyvoval na všetko, aby mali ostatní pocit, že aká pecka, no všetci v tom už dávno jazdili a mali svoje vežičky spásy. Bol som pred všetkými (asi 10 ľudí) zosmiešnený, že mám len jednu vežičku a hrám sa investora a potom pokračovali ešte ďalšie chabé pokusy o diskreditáciu mojej osoby a na „zapnutie“ jeho agresie stačilo podávať len správne otázky.
Len niečo k termínom: Poziho schéma | MLM (Multi-Level-Marketing) - keď si prečítate definíciu a opoznáte projekt AppUmbrella, neviete na ktorú stranu sa pridať...

Aký som mal vlastne problém? (a aj naďalej mám)

Na začiatku prezentácie povedal, že sa spoločnosť AU zaoberá predajom a investíciami na európskom trhu. Na ich stránke sa však dozviete (a to je tam už nejaký piatok), že sa jedná o spoločnosť vyvíjajúca mobilné aplikácie (s tým, že ich od vás kúpia a pod.). Kliknite si na zmluvné podmienky a tam to je všetko napísané... keď som sa s touto spoločnosťou stretol po prvý raz, ich agent mi tvrdil, že sa zarába na reklame v týchto aplikáciách, čo znie zaujímavo, no keď si pozriete portfólio aplikácii, tak tam nájdete „bačovú fujaru“ a tým myslím absolútne amatérske a kvalitatívne nedonosené hry, zjavne z nejakých šablón za 25 €, ktoré majú okolo 100 – 200 stiahnutí, jedna „hra“ má cca 10 000 stiahnutí a nedávno pribudla aj platená verzia dojenia kravy, kde je hlavná výhra 550 000 dolárov, a celkovo sú tam ceny v hodnote 1 milióna dolárov... áno, aj toto bol jeden z príjmov, ktorý mi bol prezentovaný, všetci budú freneticky dojiť kravu, lebo je to zábava!!! Veľmi sa držím, aby som nepoužíval nadávky, ale zatiaľ sa držím.

Odkazy na aplikácie tu: Google Play | Apple Store

Potom som sa spýtal, či túto spoločnosť vlastní niekto, kto má spojitosť s p. K z projektu WSM, ktorý je momentálne obvinený za podvod v sume 2,25 miliardy CZK (českých korún) a orgány činné v trestnom konaní mu zamrazili účty na ktorých sa nachádzalo len niečo cez 700 miliónov CZK a on stále tvrdí, že by vedel všetko vyplatiť a že on je obeť (viac v odkazoch nižšie, spravte si názor sami). Dostal som pozitívnu odpoveď a majiteľ je pravdepodobne jeho syn (priznám sa, toto som prepočul, ale podstatné je, že sú rodina a biznis sa vzájomne podobá). Začalo byť dusnejšie... ale v očiach ostatných som bol stále za hlupáka, ktorý sa nevyzná.

Úprava: Na základe posledných informácií ešte nikto nebol obžalovaný a kauza WSM sa rozlúskne hádam už tento rok, takže uvidíme.
Úprava: Podľa posledných informácií priamo od AppUmbrella sme dostali vysvetlenie, že účet slúži len na kontrolu ziskov napr. z reklamy a inej činnosti, nie celkových vkladov každého účastníka. Účet bude v najbližších mesiacoch auditovaný, nakoľko majetok spoločnosti siaha za čísla na účte (spomenutá bola aj kaviareň AppCaffé, ktorá má vyrásť v Opavě (CZ)).
Prišiel na rad „transparentný účet“, kde si môžete sledovať všetky veci okolo projektu, no a po kliknutí naň zistíte, že tam tiež nič nie je... tam mali byť uložené a malo byť nakladané s prostriedkami, ktoré AU získala za svoje packety a veže, no nikde nič a len ľudia, ktorí so mnou sedeli v tej izbičke do toho vrazili viac, ako bol celkový otoč účtu za skoro rok existencie... viem o minimálne 10 000 € v mojom okolí, čo tam lieta a na tom účte v živote 10 000 € v CZK nebolo! Nikomu to zase neprišlo divné, už som sa cítil naozaj blbo. Tak som ešte pritvrdil... na „transparentnom účte“ sú pohyby medzi ďalšou majiteľovou spoločnosťou INDEX BRAND s.r.o., ... zase nikto nič, zjavne nepodnikajú, alebo ich úroveň naivity sa rovná nekonečnu vesmíru... dočítame sa, že INDEX BRAND s.r.o. faktúroval AU reklamné služby a potom je tam nejaký nákup striebra, čo môže byť pravda a aj nemusí (k tomu mi nik nevedel povedať absolútne nič, počkať, vlastne hej. Chabú výhovorku, že majiteľa banky tak isto nepoznám a dávam tam peniaze, no tu dement nerozumie, že banka je krytá štátom (každý klient do 100 000 € (či ich niekto dostane alebo nie je iná vec (spomeniem napr. Cyprus)) a pri založení banky musíte mať kapitál vo výške 500 miliónov € a prechádzate toľkými bezpečnostnými previerkami, že by jeden umrel - túto info mám zo starých záznamov, možno sa niečo zmenilo, kľudne ma upozornite a navyše, na jeho nešťastie poznám aj riaditeľa pobočky). No pokiaľ sa pozeráme na AU, tak je to snáď jasné, že sa jedná o nejakú súkromnú osobu, ktorá nie je ničím krytá (aj na to som sa pýtal) a len chce, aby som si kúpil veľmi virtuálnu „krypto menu“ za svoje reálne peniaze, tak je otázka snáď na mieste, ale zase som bol za hlupáka, že tomu nerozumiem a dokonca ma zhodil aj človek, ktorého som podkladal za vzdelaného, no skončil na plnej čiare, pretože aj títo moji dvaja zlatunkí a blízki mi agenti NEVEDIA, čo za produkt ponúkajú, jednoducho dno). Potom sme sa už len trošku „hádali“ a je som bol vykázaný preč (aby som nikomu nekrivdil, bol som poprosený opustiť miestnosť (asi 3x), pretože som na otázku, či chcem ďalej obchodovať s AppUcoin, odpovedal negatívne, no chcel som ostať, nakoľko som povedal, že mám záujem o ďalšie informácie a že ma môže presvedčiť o tom, prečo je to skvelá príležitosť).
Link na transparentný účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2301653557&f=01.01.2009&t=24.01.2020

Tu je exportovaný stav v PDF ku dňu 23.1.2020:
https://cudo.sk/wp-content/uploads/2020/01/internetove-bankovnictvi-Fio-banka.pdf
Len medzi-vsuvka... Agenti sú ľudia, ktorí vám budú ponúkať AppUcoin, Cryptopackety a iné služby, ktoré predáva AU. Oni sa oháňajú ziskami a pod, no ich zisky plynú z toho, že ak na vás spravia 400 € (predajú vám „pole vežičiek – 10 + 1 veža zadarmo“), 75 € ide im, čiže sú to provízie z chytania ovečiek a tieto peniaze používajú ako prezentáciu zárobku na kryptomene, no ale k dnešnému dňu (22. 1. 2020) si naťaženú kryptomenu neviete nijakým spôsobom vytiahnuť a oni to VEDIA!!! (čítaj nižšie, dá sa vybrať cez burzu na ktorej ale momentálne prerobíte aj gate, vraj kvôli špekulantom). Sľubujú im bankomaty v Poprade o čom dokonca týpek na prednáške (prednášajúci) ani nevedel a mal byť v máji 2019 v Opave (CZ), potom v októbri 2019 v Poprade (SK) a nakoniec som sa dozvedel (od mojich agentov), že bude v marci 2020 v Poprade, ale už na 100 % (foto sú priložené nižšie)!!!

Čiže 325 € má firma okamžite na účte a ďalšou formou zárobku spoločnosti AU sú výnosy z transakcií, čiže z každého pohybu na vašom účte (čím viac ľudí, tým viac transakcií, tým viac klamstiev a viac pyramídy). Na poslednú chvíľu (tesne pred uzavretím tohto článku) som sa dozvedel, že vaše AppUcoiny sa dajú vybrať zase iným spôsobom ako bolo prezentované doteraz a to tak, že ich predáte na internej burze, niekto blbý ich kúpi za reálne peniaze a vy máte peniaze... no má to zopár háčikov a jeden z nich je len zlomková cena sľubovanej hodnoty AppUcoin, nakoľko sa všade chvália, že má hodnotu okolo 2,3 USD no na internej burze ho predávate za 0,43 USB (k dátumu 23.1.2020), takže prerábate hneď niekoľko 100 %. Ďalšia informácia je tiež zaujímavá a poplatok za výber týchto už prerobených peňazí je 20 € (že vraj je to poplatok banke). NO NEKÚP TO!
Ďalšia medzi-vsuvka... TOTO nie je prvá verzia AppUcoin, ktorá prišla od AU... zmenili logo (ten dáždniček je vykradnuté logo Avira GmBH a samotné logo AppUcoin je logo z hry Resident Evil, Ubmrella Corp.), takže sa tieto podvody už diali, teda ja mám pocit, že sú podvody, to je len môj názor a vy si spravte svoj.
Druhá časť prednášky mala byť presne o mojich medzi-vsuvkách a nábore nových agentov, tam som mal tiež nachystanú parádičku, ale puklo to skôr, ako som čakal. Ale aspoň sa podelím s poznámkami a ak sa s takou spoločnosťou/projektom stretnete aj vy, môžete čerpať (aj keď zase prídu s niečím iným).

Takže len poznámky:Majiteľ je 19-ročný mladík, ktorý vlastní aj spoločnosť INDEX BRAND s.r.o. a medzi týmito spoločnosťami prebiehali transakcie na transparentnom účte, ako aj nákup nejakého striebra...

Zmluvné podmienky nehovoria nič o ťažení kryptomeny... jedná sa o predaj aplikácií tretích strán za zvýhodnenú cenu. Spomenutý je internetový obchod, ktorý sa venuje ťažbe virtuálnej meny (to tam pribudlo nedávno). Zmluvné podmienky | Všeobecné obchodné podmienky

Príjem z reklám v aplikáciách má generovať zisk. Nekvalitné aplikácie a veľmi malý počet stiahnutí. 20. júna 2019 mala byť vydaná hra Run or Die, kde je? Prišli len nejaké rozpoznávania vlajok štátov (zase 5 korunová šablóna). Pod 100 000 stiahnutí aplikácia negeneruje zisky, ktoré by mali pokryť náklady na jej vývoj. Pribudla jedna aplikácia za veľmi dlhý čas a aj to platená, sľubujúca výhry za milión USD.

Spojitosť s WSM? WSM je podozrivé z vytvárania Ponziho schémy. Momentálny zadržaný kapitál predstavuje cca 700 miliónov CZK, dlh 2,25 miliardy CZK podľa informácií, ktoré podávajú orgány činné v trestnom konaní a spoločnosť WSM bola niekoľkokrát napomenutá a aj sankcionovaná, nakoľko spoločnosť nenapĺňala svojou podstatou podnikania investovanie a majiteľ si stál iba za predajom softvéru.

V máji 2019 mal byť vydaný Whitepaper? Kde je? Oznámené to bolo na FB profile, no niektoré príspevky miznú.

Žiadny zdrojový kód, žiadny ťažobný systém, len virtuálne veže, ktoré existujú v podobe grafiky, čísielok a pár grafov. Nie je žiadny dôkaz o tom, že sú virtuálne mince kryté peniazmi, transparentný účet má k dispozícii žalostne málo finančných prostriedkov a len ľudia v mojom okolí investovali viac peňazí ako je na ňom k dispozícii.

MLM (multi-level-marketing) s veľmi veľkým sklonom k Ponziho schéme, čiže zarobíte len tak, že privediete nových ľudí. Veľa motivátorov, ktorí pracovali na podobných už skrachovaných projektoch.

AppUmbrella bola Isailah Group založil ju človek, ktorý vlastní ďalších 400 spoločností, možno sa tým živí a po ďalších dvoch nedôveryhodných prepisoch skončila firma u mladého majiteľa. Prepojenie na WSM nie je čisto náhodné (podľa orgánov činných v trestnom konaní sa jedná o podvod v hodnote 2,25 miliardy CZK)...

Na stránke je málo informácií (takmer žiadne) o tom ako sa kryptomena ťaží. Nedá sa vybrať (čaká sa na vstup na burzu), to bude kedy, keď sa tak malo stať už v januári 2019. Sľubovaný je aj bankomat, stále sa však odkladá. Spustená bola len interná burza, kde sa AppUcoin predáva za žalostne malé peniaze a ďalšou formou zárobku AU je zisk z transakcií. Čo som ale potom nezistil, v roku 2018 sa údajne vybrať dala... ale asi len naozaj výnimočným ľuďom (video ako si niekto vyberá nájdete tu - všimnite si aj kanál, ktorý je pravdepodobne vedený pod falošným menom, čo ponúkal tento pán, samé hovadiny!!!). Vyššie som popísal ako sa dá mena vybrať (teda asi, ja som to neskúšal).

Nikde sa s ňou neobchoduje. Aké aplikácie sú vo vývoji? Trápne 100 € graficky prerobené šablóny? Kde sa ťaží? Whitepaper (dokument o tom, ako to funguje)? – odôvodňujú to super-tajným „know-how“, ktoré bude čoskoro okopírované inými spoločnosťami.

Čím viac ľudí, tým menší zárobok, prečo sa oberajú o zisk, popri tom sľubujú, že hodnota AppUcoin s počtom ľudí rastie, ale z čoho? Čím viac vkladov, tým väčšie zisky (zase pyramída)?

Jaro Baran (konateľ AppUmbrella), kto to je a kde je teraz? Vysoká fluktuácia vo vedúcich pozíciách? Sľuboval kopu videí o fungovaní AppUcoin a spoločnosti a nikde nič.

Kto vyhral súťaž o 100 000 dolárové auto, ktorá prebiehala do 30.11.2019, resp. vyhral niekto, boli stanovené nejaké ciele, splnil ich niekto?

Z výherného výletu do Singapúru sa robí trošku iné video ako tri generické fotky, ktoré nič nedokazujú. Zo súťaží sa robí iné promo a nie takéto hovadiny, apropo takéto praktiky používajú všetci Ponzi-Experti... rozdávačky iPhone, výletíky a pod., však sa im iPhone zaplatí z jedného debila, ktorý kúpi 10 polí (4000 €), alebo stačia traja po 1 poli (400 € - 325 € je zisk firmy AU a 75 je zisk agenta).

AppUcoin má „hodnotu“ okolo 2,3 dolára no predať ho za tú cenu neviete, resp. neviete ho momentálne predať vôbec (iba na internej burze na zlomok ceny).

AU má niekoľko FB profilov a jeden na druhý sa vyhovárajú, že to nie je oficiálny.

Chvália sa členstvom v Crypto Valley, ja som ich tam nenašiel, ak by ste ich našli, dajte do komentára na FB/Insta, zmením obsah.

Ešte raz spomeniem, že toto je môj osobný názor a možno som si len nechal ujsť šancu zarobiť veľké peniaze za nič nerobenie, no k dátumu 23. 1. 2020 to vyzerá ako podvod so všetkými vlastnosťami MLM (MLM nie je zlý ak sa robí poctivo) a Ponziho schémy, nekompetentnými agentmi a veľmi pochybným narábaním (a zarábaním) s peniazmi + si k tomu dajte asi 5 rôznych verzii o tom, ako to vlastne celé funguje a aj fakt, že to nie je prvý takýto projekt.

Nemýľte si, prosím AppUcoin so skratkou AUC s reálnou kryptomenou Auctus, ktorá má tiež skratku AUC a moc sa jej k dátumu 22. 1. 2020 nevedie dobre. Ale aspoň reálne existuje.

Všetko čo som tu napísal si, prosím. aj sami overte!

Zdroje:

Návšteva prednášky v Martine 21. 1. 2020
https://www.facebook.com/appumbrellapublic/
https://www.youtube.com/channel/UC9MVVrPGaB86POtAbawQuCg?
fbclid=IwAR2cX1tg6U5c_tNwGlsHo80XbEnEyxGX03yj7qNuoTFGWHXXQc4EWGaqZY8
https://www.facebook.com/appumbrellamainpage/
https://www.facebook.com/AppUmbrellaCS/
https://www.facebook.com/AppUmbrellaGlobalTeam/
https://www.facebook.com/AppUmbrellaMoney/
https://investplus.cz/investice/recenze-app-umbrella-appumbrella-a-appucoin-vzbuzuji-pochybnosti-diskuze-zkusenosti/
https://a1finance.cz/investice/forex/digitalni-meny/recenze-appumbrella-a-appucoin-pochybna-kryptomena-s-otazkou-o-legalite
https://opcebinarni.cz/pozor-na-kryptomenu-appucoin-od-appumbrella-recenze
https://www.zive.cz/poradna/nova-kryptomena-appucoin/sc-20-cq-659665/default.aspx?consultanswers=1
https://webtrh.cz/420218-app-umbrella-vyhodna-tezba-kryptomeny
https://www.appumbrella.online/sk (ku dňu 22. 1. 2020)
https://www.youtube.com/watch?v=y7kmtRwd8rc
https://youtu.be/-2bJR-_mjyY
https://www.youtube.com/watch?v=Ipf_Sb7cpWk
https://www.youtube.com/watch?v=waGSNTzzv-k
https://www.youtube.com/watch?v=WnYbsNLtaWE
https://zone.appumbrella.online/
https://hnonline.sk/tagy/13039-jiri-kubicek
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-cr-podvod-world-system-market-wsm-invest-limited-vysetrovani_1901221312_ako
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2885693-kauza-kolem-majitele-firmy-wsm-narusta-podle-policie-zpusobil-skodu-za-225-miliardy
https://www.mesec.cz/clanky/wsm-roboti-skvely-novy-system-nebo-jen-nekale-praktiky/nazory/
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-podvod-vysetrovani-obvineni.A190122_130812_domaci_jabe
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-uspesneho-byznysmena-se-stal-stvanec-nahani-ho-policie-i-vymahaci-slysel-vyhruzky-smrti-58361
https://play.google.com/store/apps/developer?id=APP.+UMBRELLA,+a.s.&hl=sk
https://apps.apple.com/us/developer/app-umbrella-a-s/id1258099911