FTP klient zadarmo

Archivačný program zadarmo (zip, rar)
Archivačný program zadarmo (zip, rar)
14. augusta 2016
Rayman Origins Gameplay
19. augusta 2016
Archivačný program zadarmo (zip, rar)
Archivačný program zadarmo (zip, rar)
14. augusta 2016
Rayman Origins Gameplay
19. augusta 2016
Niekedy v apríly roku 1971 vznikol asi najstarší protokol s názvom FTP (File Transfer Protokol), čiže protokol na prenos súborov a je nevyhnutnou súčasťou dnešného internetu. Cez tento protokol môžete pohodlne prenášať hocijaké množstvo súborov, no vždy sa bude spracúvať len jeden v danom čase, samozrejme dáte do fronty hneď niekoľko súborov a tie sa budú postupne nahrávať na nejaké cloudové uložisko, alebo váš server na ktorý sa pripájate cez FTP protokol (resp. porty, ktoré FTP protokol otvorí). V tomto zozname nájdete najlepších zadarmo dostupných klientov, ktorý vám s pripojením cez FTP protokol pomôžu.

Vyberal som iba programy, ktoré majú podporu aj v tomto roku.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky odkazy vedú mimo tejto stránky, odkazy som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to, čo odklikávate.

Zadarmo dostupný FTP klient pre Windows

WinSCP

Podľa mňa je to najlepšia voľba pre používateľov Windows. Podporuje aj SSH. Používam ho už niekoľko rokov a pokiaľ som siahol po inom FTP klientovi, tak to bol Total Commander a to iba kvôli zákazníkom. Pre nováčikov môže byť ťažší, ale keď sa raz rozpozeráte, iné nebudete chcieť. Je Open Source a vie aj po slovensky.


FileZilla
Ďalší, veľmi obľúbený Open Source FTP klient, ktorý má podporu aj SSH a je plne lokalizovaný do slovenčiny. Nejaký čas som ho aj sám používal. Má pekné a čisté používateľské rozhranie.


FireFTP
Zásuvný modul do internetového prehliadača Mozilla Firefox. Funguje veľmi dobre a niektorí ho radia k tomu najlepšiemu, čo momentálne trh ponúka. Na spustenie je potrebný už spomínaný Firefox.


Cyberduck
Jednoduchý FTP klient, ktorý sa vie pripojiť aj na Amazon S3, Google Drive a pod. Jednoduchý na používanie, má aj podporu SSH (SFTP) a je nenáročný pre operačný systém.


NCH Classic FTP
Vie všetko, čo ostatní FTP klienti, no ponúka aj jednoduchého sprievodcu nastavením FTP pripojenia pre začiatočníkov. Pre komerčné účely je nutné kúpenie profesionálnej verzie. Odkaz na FREE verziu nájdete v texte "download the freeware version here".


Core FTP LE
Nech vás neodradí sparťanský prístup k internetovej stránke tohto produktu, nakoľko Core FTP je naozaj výborný FTP klient a na väčšinu pripojení bude stačiť. Existuje aj PRO verzia, ktorá má oveľa viac funkcií.


Zadarmo dostupný FTP klient pre Linux

FileZilla
Podľa mňa to najlepšie pre Linux.


CrossFTP
Ďalší výborný FTP klient pre Linux.


Konqueror
Výborné funkcie a tu nehovoríme len o FTP. Konqueror je univerzálny balík pre každého používateľa. "sudo apt-get install konqueror"


FireFTP
Takmer každý Linux má Firefox :) .


gFTP
Základný FTP klient, ktorý funguje, no ak hľadáte niečo pokročilejšie, siahnite po FileZille. "sudo apt-get install gftp"


LFTP
Ak sa kamarátite s terminálom, tento FTP klient je práve pre vás. Má naozaj širokú podporu protokolov a funguje veľmi dobre.


Nautilus
Pokiaľ používate operačný systém Ubuntu, tak máte FTP klient zabudovaný priamo v prieskumníkovy. Stačí klikať: Súbor (File) - > Pripojiť k serveru (Connect to Server).


KFTPgrabber
Základný FTP klient pre prostredie KDE, ale funguje aj v Unity.


GNOME Commander
Alternatíva k programu Total Commander. Základné operácie s FTP zvláda bez problémov. Funguje na Linuxoch s GNOME knižnicami.


Zadarmo dostupný FTP klient pre OS X

CyberDuck
Najpoužívanejší FTP klient pre OS X.


FileZilla
Vynikajúca alternatíva za plateného FTP klienta s názvom Transmit.


CrossFTP
Veľmi podobné funkcie ako CyberDuck, len s iných používateľským prostredím.


Classic FTP
Pre OS X je to naozaj ten najzákladnejší zadarmo dostupný FTP klient na trhu..


FireFTP
Aj na OS X potrebujete na spustenie tohto FTP klienta, internetový prehliadač Mozilla Firefox.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik.com from www.flaticon.com