Programy na úpravu videa zadarmo

Vytvorenie bootovacieho USB kľúča vo Windows
10. júla 2016
Sťahovanie videa a hudby z Youtube a iných služieb
11. júla 2016
Vytvorenie bootovacieho USB kľúča vo Windows
10. júla 2016
Sťahovanie videa a hudby z Youtube a iných služieb
11. júla 2016
Dnes si už video môžete nahrať veľmi jednoducho napr. pomocou mobilného telefónu, web kamery alebo vašej namakanej zrkadlovky. Programy obsiahnuté v tomto zozname, vám pomôžu video, skrátiť, nastrihať, pridať do pozadia hudbu, titulky a na obraz aplikovať rôzne filtre. Samozrejme nie všetky dokážu všetko a preto si treba vybrať ten, ktorý vám sadne najviac. Vyberal som programy, ktoré ešte žijú, to znamená, že dostávajú aktualizácie a ich autor sa o ne stará, pretože veľa dobrých produktov už nie je k dispozícii a stále ešte na internete doznieva ich názov.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky linky vedú mimo tejto stránky, linky som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to čo odklikávate.
Blender
Áno, čítate správne, Blender je primárne určený na 3D modelovanie, no má v sebe aj veľmi dobrý nástroj na úpravu videa.


DaVinci Resolve
Profesionálny nástroj, ktorý sa používa aj v Hollywoode, najväčším ťahúňom tohto programu sú možnosti úpravy farieb.


HitFilm 4 Express
Profesionálne funkcie, ktoré vie používať aj domáci "neprofesionálny" používateľ. Veľkými výhodami je množstvo efektov a stále rastúca komunita.


Kdenlive
Profesionálny port pôvodne iba Linuxovej aplikácie, patrí medzi to nejlepšie.


Windows Movie Maker
Aj po rokoch je stále použiteľný a patrí k špičke v úprave domáceho videa. Používatelia Windows 10 mu môžu dať papa, pretože ho desina, nepodporuje,


Avidemux
Úpravu videa v tomto prípade rozumejte ako aplikáciu filtrov na video (prídávanie loga, otáčanie, odstraňovanie šumu apod.). Určite by som tento nástroj nepodceňoval.


VSDC Free Video Editor
Jedná o klon programu Universal USB Installer s pár výlepšeniami.


Lightworks
Profesionálny nástroj, ktorý má spomedzi zadarmo dostupných riešení na úpravu videa asi najviac funkcií. V ponuke je aj PRO verzia s rozšírenými možnosťami exportu súborov..


VideoPad Video Editor
Zadarmo dostupná verzia má zopár obmedzení, ale niekomu to môže postačovať.


Shotcut
Výborný program na úpravu videa prichádza od Open Source komunity, veľmi slušná podpora rôznych video formátov a výborný výkon.


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.