Antivírusové programy zadarmo

Ako sa chrániť proti Ransomware
23. júla 2016
Spec Ops The Line Gameplay
25. júla 2016
Ako sa chrániť proti Ransomware
23. júla 2016
Spec Ops The Line Gameplay
25. júla 2016
Antivírus zadarmo? Načo ho potrebujem? Internet je v poslednej dobe pomerne nebezpečné miesto a pokiaľ nepoužívate antivírus, je len otázkou času, kedy nejaký vírus dostanete. Nič nie je 100%-né a samotný antivírus nemusí stačiť a preto pamätajte, najlepší antivírus máte v hlave a pokiaľ vám nejaký odkaz alebo súbor „nevonia“, neklikajte naň. Nikdy neinštalujte viac ako jeden antivírus do vášho systému, môže sa stať, že už ten systém nespustite a budete musieť vyhľadať odborníka, v tom lepšom prípade sa vám počítač extrémne spomalí. Väčšina antivírusových riešení v tomto zozname je limitovaných na osobné použitie, čiže ho nemôžete použiť na firmu a pod. Pokiaľ by ste mali záujem o nejaký komerčné antivírusové riešenie zadarmo, tak sledujte náš Facebook a zapojte sa do súťaže, teda keď tak ten antivírus bude.

Za spôsobené škody, ktoré si pri neodbornej inštalácii môžete spôsobiť, nie sme zodpovední. Všetky odkazy vedú mimo tejto stránky, odkazy som samozrejme prekontroloval. Niektoré programy z tohto zoznamu majú tendenciu inštalovať aj rôzne druhy Toolbarov, preto vás prosím, aby ste si pri inštalácii dávali pozor na to čo odklikávate.

Zadarmo dostupný antivírus pre Windows

Kaspersky Free Antivirus
Kaspersky patrí k najrobustnejším antivírusovým produktom vôbec a jeho zadarmo dostupná verzia je na boj s vírusmi ako stvorený. Ak potrebujete viac funkcionality ako je len blokovanie škodlivého kódu, skúste iný zadarmo dostupný antivírus.


SecureAPlus
Veľmi zaujímavý produkt, ktorý v sebe kombinuje až 12 cloudových skenerov. Na 1 rok je zadarmo, potom je potrebné ho zakúpiť.


Avast Free Antivirus
V našich končinách veľmi obľúbené antivírusové riešenie, používateľské rozhranie podporuje aj slovenčinu.


AVG AntiVirus Free
Avast odkúpil AVG, takže uvidíme, ako to s AVG bude do budúcna. AVG má plnú slovenskú jazykovú podporu, nemá ochranu v reálnom čase.


Avira Free Antivirus
Jedno z najlepších, ak nie najlepšie zadarmo dostupné antivírusové riešenie.


Bitdefender Antivirus Free Edition
Patrí k top produktom v tomto zozname, ale má pre mňa jednu dosť veľkú vadu. Programová časť je z roku 2014, čiže na Windows 10 môžete mať problém. Netrpezlivo čakáme na novú verziu.


Panda Free Antivirus
V testoch obsadzuje popredné miesta a to aj pri porovnaní s komerčnými/platenými verziami.


ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall
Je to prakticky „internet security“ produkt, pretože má v sebe aj celkom slušný antivírus a aj firewall.


Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+
Svojho času mali Lavasoft jeden z najlepších antispyware programov na trhu no a teraz k tomu pridali aj vyhľadávanie vírusov. Nepatrí k tým najlepším, ale za výsledky sa rozhodne hanbiť nemusí.


Sophos Home
Oproti konkurencii ponúka blokovanie internetových stránok a veľmi jednoduchý dizajn používateľského rozhrania.


Comodo Antivirus
Okrem priemerného antivírusového riešenia vám Comodo Antivirus ponúkne aj prvotriedny firewall s proaktívnou ochranou. Problém môžu mať menej skúsený používatelia.


Qihoo 360 Total Security
Toto je naozaj perla, pretože v sebe kombinuje až štyri rôzne antivírusové riešenia, resp. používa ich vírusové databázy. K dispozícii je aj sandbox a čistenie systému. Qihoo bolo niekoľko krát riešené v súvislosti s používaním údajov o svojich používateľoch a AV-TEST.org ich na pár mesiacov vyradili z testovania, pretože mali podozrenie, že ich vzorky antivírusových databáz sú prispôsobené testom.


Immunet
Antivírusové riešenie priamo od spoločnosti Cisco. V našich končinách absolútna neznáma a to vďaka veľmi slabým výsledkom. Má cca 2,2 milióna používateľov a je založený na open-source antivíruvosom riešení ClamAV. Nemá ochranu v reálnom čase.


ClamAV
Open-source antivírusové riešenie, ktoré má síce otvorený kód, ale momentálne nedosahuje uspokojivé výsledky. Nemá ochranu v reálnom čase.


Zadarmo dostupný antivírus pre OSX

Avira Free Antivirus for Mac
Podľa Apple komunity je to absolútne to najlepšie antivírusové riešenie pre MAC.


Avast Free Mac Security
Ďalšia výborná voľba od našich západných susedov.


Sophos Home
Na OSX dosahuje lepšie výsledky ako na Windows, možno to bude aj tým, že na OSX je zatiaľ menej útokov.


360 Total Security for Mac
Okrem antivírusu je tu aj čistenie OSX a odinštalovanie programov, stále platí to, čo som napísal pri Windows verzii.


Comodo Antivirus for Mac
Veľmi dobre hodnotené antivírusové riešenie.


Zadarmo dostupný antivírus pre Linux

Comodo Antivirus for Linux
Podľa mňa to najlepšie antivírusové riešenie pre Linux.


Bitdefender Antivirus Scanner for Unices
Ak ho chcete používať zadarmo, musíte sa zaregistrovať.


ClamAV
Nemusíte klikať na odkaz, choďte do repozitáru a stiahnite si ho alebo napíšte do terminálu toto: $sudo apt-get install clamav clamtk .


Dúfame, že vám príspevok pomohol, šírte ho medzi svojimi priateľmi a ďakujeme za návštevu nášho blogu.
Icon made by Freepik from www.flaticon.com